W jaki sposób zapłacić Blikiem?

people using devices on brown table

Płatność BLIK jest bardzo prosta i intuicyjna. Nic dziwnego, że cieszy się w Polsce dużą popularnością. Z roku na rok przybywa osób, które korzystają z tego sposobu rozliczeń. W jaki sposób płacić blikiem?

Czym jest BLIK?
Aby płacić BLIK wystarczy posiadać aplikację mobilną swojego banku, który proponuje taką usługę płatności BLIK. Obecnie taką opcję oferują większe polskie banki, takie jak : Alior Bank, Bank Millenium, ING Bank Śląski, mBank czy PKO Bank Polski. Mniejsze banki, starając się być konkurencyjne, coraz częściej także pozwalają na płatność przy użyciu BLIKA.

Gdzie można płacić blikiem?
Płacić przy użyciu kodu można w sklepach stacjonarnych i internetowych. Za pomocą BLIKA także wpłacimy oraz wpłacimy pieniądze do bankomatu.

Jak zapłacić blikiem za zakupy?
Jeśli masz aplikację, zaloguj się i kliknij hasło „pokaż kod blik”. Następnie wpisz podany kod. Potwierdź transakcję pinem. Jeśli wszystko poprawnie wpisałeś, na telefonie otrzymasz komunikat o zrealizowanej transakcji.

Zobacz też artykuł: kasoterminal mobilny

 

Płatność blikiem w sklepie internetowym
Instrukcja płatności w sklepie internetowym za pomocą BLIK jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się do aplikacji oraz wpisać kod wygenerowany przez system.

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?
Upewnij się, że bankomat realizuje wpłaty i wypłaty za pomocą BLIK. Zwykle bankomaty są oznaczone specjalną ikonką. Wybierz opcję blik, wygeneruj kod, wprowadź go w bankomacie a także potwierdź PINem w aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje płatność za pomocą BLIKA?
W większości banków płatność Blikiem jest darmowa. Dzięki braku opłaty banki zachęcają do wyboru tej formy płatności.

Czy płatności blikiem są bezpieczne?
Jak w każdej formie płatności elektronicznej, banki dokładają wszelkich starań, aby zabezpieczyć dane klientów. Każdą transakcję potwierdzamy unikalnym numerem, który traci swoją ważność po dwóch minutach. Usługa BLIK nie przechowuje danych użytkownika, ponadto oprócz kodu BLIK często podaje się również kod PIN.
Płatności BLIK to szybkie i stosunkowo bezpieczne formy płatności. Warto się do nich przekonać.