Aby zbudować silną markę osobistą, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ludzie nie widzą twoich intencji — widzą tylko twoje działania. Dopiero na podstawie własnego postrzegania tych działań, dokonują osądów na temat twoich standardów, a także twoich ról – nie tylko tego, co robisz, ale także tego, jak dobrze to robisz.
Dlatego w mediach społecznościowych nie warto publikować wyłącznie planów i aspiracji. Zamiast tego skoncentruj się na promowaniu codziennej pracy i wyjątkowych osiągnięć, pokazując, jak twoja marka osobista realnie rozwija się na lepsze. W Internecie trzeba dziś być, ale warto tam być mądrze. Twoja prezencja online powinna pomagać twojej firmie, a nie jej szkodzić. Dlatego wstrzymaj się z publikowaniem prywatnych opinii na kontrowersyjne tematy (kwestie światopoglądowe, religijne, polityka), nawet na prywatnym profilu, pozornie niepowiązanym z twoją marką osobistą.
IT i prawo. Zobacz:
Czy publikowanie zdjęć tablic rejestracyjnych jest zgodne z RODO?
Najczęstsze błędy i pomyłki powodujące wyciek danych osobowych
W dzisiejszych czasach w Internecie nic nie ginie, wystarczy jeden znajomy, który nie życzy ci dobrze, i nagle zrzuty ekranowe z twojego „tajnego” profilu wylądują gdzieś, gdzie nie powinny i trafią do publicznego obiegu. Dlatego ogranicz swoją obecność w Internecie do oficjalnych kont i nie staraj się tam wywoływać niepotrzebnych konfliktów. Bierz przykład z silnych marek osobistych, które często są obecne w wielu mediach społecznościowych przez zatrudnienie odpowiednich osób do obsługi social media. Rozważ, czy w twojej firmie nie przydałby się taki pracownik. Dałoby ci to więcej czasu na skoncentrowanie się na codziennej pracy firmy a o dobro twojej marki dbałby taki asystent. Nie pozwól, by Internet cię pogrążył, zamiast tego stwórz tam atrakcyjny i spójny przekaz twojej marki osobistej.