Wybór źródła ogrzewania w firmie i domu

black and gray stones during daytime

Wybór źródła ogrzewania wcale nie jest łatwy, a wręcz przeciwnie może być trudny. Otóż decydując się na określone źródło ciepła trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, a dokładnie ekonomiczny, ekologiczny oraz funkcjonalny. Zatem co wybrać, aby było tanio, zdrowo i wygodnie?

Czy opłaca się ogrzewanie domu gazem?

Cóż ogrzewanie domu gazem ma wiele zalet i pewną wadę. Do zalet oczywiście można zaliczyć ekologię, wszak spalanie gazu nie przyczynia się do dużego zanieczyszczenia powietrza, nie bez znaczenia jest i aspekt wizualny, wszak gaz jest niewyczuwalny i czysty. Jednak koszty ogrzewania gazem dla niektórych są stosunkowo wysokie. Nie ma się co łudzić, że ogrzewanie domu gazem będzie tak samo tanie jak węglem, choć koszty można znacząco obniżyć wybierając piec dwufunkcyjny kondensacyjny, dzięki któremu można odzyskać nawet 20% ciepła dodatkowo. Tutaj musimy też wspomnieć o wygodzie, bo piece gazowe są zasadniczo bezobsługowe. Wszystko można ustawić na dedykowanym panelu, a więc nie ma konieczności ciągłego sprawdzania temperatury.


Szukasz składu opału gdzie można kupić dobrej jakości produkty? Zobacz: https://kalorycznyekogroszek.pl/nowoczesny-sklad-opalu/


Ogrzewanie domu pelletem czy węglem- co wybrać?

Oczywiście węgiel jest najpopularniejszym paliwem grzewczym, co wydaje się zrozumiałe biorąc pod uwagę cenę, a jeżeli do tego dodamy fakt, że jeszcze bardziej można zaoszczędzić wybierając piec piątej klasy, czyli ten ekologiczny to okazuje się, że ogrzewanie węglem wcale nie jest aż tak szkodliwe, a wręcz przeciwnie, jednak wadą węgla jest to iż brudzi, a tego raczej nie ma szans uniknąć. Nowoczesne piece na węgiel także są wygodne w użytkowaniu, ale wygodę można jeszcze zwiększyć, wystarczy tylko wybrać piec z podajnikiem. Dobrą alternatywą dla węgla może być ecogroszek, który na pewno jest czystszy i wybierając ten wysokiej klasy także daje dużą efektywność.


Więcej w tym temacie dowiesz się z artykułu: https://kalorycznyekogroszek.pl/pellet-czy-wegiel-plusy-i-minusy-opalow/


Co lepiej wybrać pellet czy węgiel?

Cóż pellet ostatnio ma sporo zwolenników, w końcu to zrozumiałe, bo ogrzewanie domu pelletem jest czyste, ekologiczna, a jakby zalet było wam jeszcze mało to musimy wspomnieć, że dodatkowo pellet nie ma nieprzyjemnego zapachu, ale za to cena już niska nie jest i to dotyczy samego materiału grzewczego, jak i pieca, a na nich absolutnie nie można oszczędzać. Złej jakości pellet jest nieefektywny, a przy tym może zatkać podajnik i spowodować awarię pieca. Trzeba też wybrać dobre źródło jego zakupu, bo niestety choć pellet co do zasady ma być biomasą powstałą z resztek drewna to okazuje się, że niekiedy drzewa są ścinane, aby go pozyskać, co absolutnie nie jest ekologiczne.


Jaki piec wybrać? Na pellet? Na ekogroszek? Porównaj: https://kalorycznyekogroszek.pl/co-lepsze-piec-na-pellet-czy-ekogroszek/


Trudno podjąć jednoznaczną decyzję czy wybrać pellet czy węgiel, a może ogrzewać dom gazem. Każde z tych rozwiązań ma zalety, ale i wady.

Dodaj komentarz