Przegląd typów paczek

brown cardboard boxes on black plastic crate

W dzisiejszych czasach zakupy i sprzedaż w Internecie są na porządku dziennym. Transakcji można dokonać w szybki i prosty sposób w sklepach i platformach internetowych, a także na portalach społecznościowych. Rodzaj i koszt przesyłki uzależniony jest od jej rozmiaru, wagi i typu. Możemy wyróżnić przesyłki standardowe, przesyłki niestandardowe oraz przesyłki paletowe.

Przesyłki standardowe charakteryzują się regularnym kształtem. Zapakowane muszą byś w tekturowe pudełko w kształcie prostopadłościanu o sumie wymiarów boków zwykle nie dłuższej niż 300 cm. Paczka standardowa musi być dokładnie zapakowana, żaden element nie może z niej wystawać. Firmy kurierskie mają czasami różne wytyczne co do wagi i rozmiaru przesyłek standardowych, dlatego warto się z nimi zapoznać przed nadaniem paczki.

Cechą przesyłek niestandardowych jest z kolei ich nieregularny kształt. W ten sposób wysyłamy przedmioty, które ze względu na swój kształt czy wielkość nie mieszczą się do standardowego tekturowego pudełka. Są to między innymi przedmioty owalne, okrągłe, długie lub o zbyt dużym ciężarze, np. meble czy opony. Przesyłki niestandardowe wymagają specjalnych metod i najwyższych standardów transportu, dlatego są droższe od przesyłek standardowych. Przed wysłaniem paczki niestandardowej, warto porównać wytyczne jej spakowania i ceny w kilku firmach kurierskich, gdyż mogą się one w poszczególnych firmach różnić między sobą.

Kolejnym rodzajem przesyłek są przesyłki paletowe, na których przewożone są duże i ciężkie elementy, np. materiały budowlane. Maksymalne obciążenie palety wynosi ponad 1000 kg. Można wyróżnić kilka rodzajów palet, np.: europalety, półpalety czy palety dla kontenerów. Przed wysyłką palety warto się wcześniej zapoznać z zasadami jej pakowania. Palety, tak jak pozostałe paczki można wysyłać zarówno na teren kraju jak i zagranicę.

Przesyłki możemy nadawać w oddziałach firmy kurierskiej, ale również możemy zamówić kuriera po ich odbiór na wskazanych przez nas adres. Wiele firm kurierskich opcję tą udostępnia bezpłatnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Artykuł dzięki: https://www.zoller.com.pl/